ketvirtadienis

Ryški šviesa naktį gali padidinti diabeto riziką



Ilgalaikės ryškios patalpų šviesos tarp sutemų ir prieš miegą gali padidinti diabeto riziką.Toks poveikis taip pat gali sukelti kitų sveikatos problemų, įskaitant nemigą, depresiją, padidėjusį kraujospūdį, uždegimus, navikinių ląstelių augimą ir vėžį. Tokie ženklai gali sukelti naujus atradimus dėl išaugusios sveikatos rizikos tarp vėlai naktį pamainomis dirbančių darbuotojų.

Dirbtinės šviesos naktį susiję su padidėjusiu diabeto rizika

Tyrimai atliekami moterų ligoninėje ir Harvardo medicinos mokykloje, Bostone parodė, kad ryškios dirbtinės šviesos prieš miegą gali sutrikdyti kūno melatonino pusiausvyrą, kuri gali padidinti diabeto riziką.

Melatoninas yra hormonas, kurį gamina kankorėžinė liauka į smegenis nakties metu. Ji vaidina svarbų vaidmenį keliose organizmo funkcijų. Melatoninas reguliuoja miego-budrumo ciklą ir daro ilgesne miego trukmę ir miego kokybę. Jis reguliuoja kūno temperatūrą, kraujo spaudimą ir gliukozės metabolizmą.

Mokslinių tyrimų grupė, vadovaujama J. Gooley studijavo 116 sveikų savanorių, kurių amžius tarp 18 ir 30 metų. Jiems buvo įvestas intraveninis kateteris. Dalyviai buvo po to paveikiami arba artimųjų šviesų ar ryškaus kambario apšvietimo 8 valandas prieš miegą iš eilės 5 dienas. Dalyvių kraujo plazmos buvo surinktos po 30 ar 60 minučių, siekiant patikrinti jų melatonino kiekį.

Buvo pastebėta, kad melatonino gamybos trukmė buvo sutrumpinta beveik 90 minučių. Ryškios šviesos per įprastas miego valandas sumažina melatonino beveik 50%.

Atsižvelgiant į tai, kad lėtinės šviesos slopina melatonino ir melatonino receptoriius. Genai buvo susiję su 2 tipo cukriniu diabetu. Tyrimo rezultatai gali padėti rasti veiksmingus sprendimus dėl ligos. Tačiau mokslininkai sako, kad tolesni tyrimai turi suprasti tikslius mechanizmus, kuriuo melatoninas reguliuoja gliukozės metabolizmą.

Informacija

0 komentarai (-ų):

Rašyti komentarą