ketvirtadienis

Dirbtinės šviesos terapija



Kuo dirbtinė šviesos terapija geresnė už natūralią saulės šviesą?


Pirmiausia, tai jau minėtoji šviesos poliarizacija būdinga tik dirbtinei šviesai, kuri turi esminį gydomąjį poveikį organizmui. Antra, ji neturi žalojančių ultravioletinių spindulių (ja naudojantis nereikia apsaugos akinių), trečia - tai mažesnės energijos šviesa, apimanti tiksliai nustatytą elektromagnetinį bangų spektrą ir energijos srauto intensyvumą, kurį galima tiksliai dozuoti. Svarbu suprasti, kad, sukūrus dirbtinę šviesą, natūralus gydymo pobūdis nepasikeitė, tačiau išsiplėtė jo panaudojimo galimybės, veiksmingumas bei saugumas. PPNME (bioptron) šviesa, be medžiagų apykaitos, vidaus organų, endokrininių liaukų, imuninės sistemos veiklos stimuliavimo, nervų sistemos tonizavimo, stipriai skatina regeneracijos procesus ir žaizdų gijimą, slopina uždegimą, gerina limfos drenažinę funkciją, malšina skausmą, inaktyvina laisvuosius radikalus (fizinis antioksidatorius), gerina audinių aprūpinimą deguonimi.

Kokios dirbtinės poliarizuotos polichromatinės šviesos panaudojimo galimybės?

Pagrindinės PPNME taikymo sritys yra žaizdų gydymas, skausmo malšinimas, sporto medicina, kosmetologija, imunoterapija, ligų profilaktika. Įrodyta, kad dirbtinė šviesa veiksmingai gydo potraumines, pooperacines žaizdas, pragulas, nudegimus, įvairios kilmės kojų opas - žaizdos užgyja greičiau ir be pastebimų randų; veiksmingai malšina lėtinius sąnarių, nugaros skausmus; veiksmingai gydo sporto traumas, odos ligas; yra nepakeičiama kasdien prižiūrint veido odą - atjaunina, pagerina kitų kosmetinių priemonių pasisavinimą. Šiuolaikinei besirūpinančiai savo sveikata moteriai turėtų būti svarbu, kad šis natūralus gydymo metodas padeda naikinti celiulitą, sulieknėti. Gydant reumatinės kilmės sąnarių ligas, lėtinį nugaros skausmą, ne tik veiksmingai malšinamas skausmas, bet ir sutrumpėja rytinio sąnarių sąstingio trukmė, sustiprėja raumenys, pagerėja kūno judesiai, padidėja pėsčiomis nueinamas nuotolis ir greitis, pagerėja miegas. Atsiranda galimybė sumažinti vartojamų nuskausminamųjų vaistų dozę ar visiškai jų atsisakyti. O svarbiausia yra tai, kad per trumpą laiką pagerėja žmogaus gyvenimo kokybė. Įrodyti ir kiti teigiami šios šviesos poveikiai. Šviesos terapija padeda gydant naujagimių geltą, kurią sukelia padidėjęs bilirubino kiekis (bilirubinas - tai geltonasis pigmentas): šviesoje jo kiekis mažėja greičiau. Taip pat gydo sezoninius nuotaikos sutrikimus, depresiją, įtampos, galvos skausmus, migreną. Žinoma, kad šiaurės platumų, kur yra ir Lietuva, gyventojams sezoniniai nuotaikos sutrikimai pasireiškia dėl to, kad sutrumpėja šviesusis paros laikotarpis. Nuotaikų sutrikimai gydomi rytais 20-30 min. veikiant matoma šviesa, kuri centrinėje nervų sistemoje padidina serotonino, sukeliančio laimės pojūtį, kiekį. Kartu šviesos terapija reguliuoja streso hormonus, autonominės nervų sistemos veiklą, pagreitina ir padidina antidepresantų poveikį, daugiau negu 80 proc. vyresnio amžiaus žmonių pagerina miegą. Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad PPNME šviesos terapija gydo metabolinį sindromą, reguliuoja glikemijos (cukraus), trigliceridų kiekį kraujyje, o tai atveria naujas gydymo perspektyvas.

Informacija

1 komentarai (-ų):

Unknown rašė...

Šviesos terapijos lempos atrodo tikrai labai geras dalykas. Apie jas girdžiu tik gerus atsiliepimus, reikės išbandyti, nes tikrai labai dažnai kenčiu skausmus

Rašyti komentarą